28 Nisan Cuma günü gerçekleşen I. Rally Sweden yarışı yine çok heyecanlıydı. F-Lo takımının yeni Pilotu Mustafa Özdemir ilk kez piste indi. MST xXx şasesi ve Subaru kepiyle takıma katılan pilotun heyecanı gözlerden kaçmadı. İlk yarışında 1 puan alarak daha önce yarışan 3 pilotu arkasında bıraktı.

Genel Sıralamayı aşağıdaki linkten görebilirsiniz..

Beykoz RC Rally

Bu yarışın en kritik noktası şampiyonayı açık ara önde götüren Stark MS pilotu Onur Erkan Eğreti’nin yarışa katılamamasıydı. Arkasından gelen pilotlar için bu büyük bir fırsattı. Böyle bir haber üzerinede pilotlar gerçekten çok iyi hazırlanmışlardı.

Yarış komiseri Ömer Faruk Bali’nin ilk startı vermesi üzerine heyecan başladı.  İlk iki stage müthiş bir performans gerçekleştiren kişi Fatih Kılıç oldu. Ancak bu iyi başlangıç 3. stagete araç salıncağının kırılmasıyla biranda kabusa döndü. Bu fırsatı ise Erdinç Kütük iyi değerlendirdi.

Son tura Erdinç Kütük, Fatih Kılıç’tan 2 saniye önde girdi ve son turda bu farkın kapanmasına izin vermeden birincliği aldı.

Bir diğer sürpriz ise Road Runners pilotu Bülent Peker’den geldi. Müthiş süreler çıkartan pilot ilk defa podyuma çıkmayı başardı ve yarışı 3. olarak tamamladı ve genel sıralamada müthiş bir tırmanma gösterdi.

F-Lo takımında, geçen yarış iyi bir çıkış yapan Faruk Ergümüş ise o performansını bu hafta gösteremezken, takım arkadaşı Ali Kaan Poşul bu yarışın yükselen ismi oldu.

Yaşanan bir diğer ilk ise, genel puanlamada liderliğe oturan Stark MS pilotu Osman Fatih Sevim ilk defa podyuma çıkamadı. Takım arkadaşlarının yokluğunda daha iyi dereceler hedefleyen Stark Motorsport İsveç Rallisinde hüsrana uğradı. Stark Takımı takım sıralamasında ilk defa birinciliği kaptırdığı gibi İsveç Rallisi takım sıralamasında 4. oldu. Stark cephesinde iyi haberlerde var, genç pilotları Nafiz Murat Kurt sıralamasını bir derece daha yükselterek istikrarlı bir şekilde geliştiğini göstermiş oldu. Fazla göze gözükmeyen bir detay ise 5 turuda hiçbir pilotaj hatası yapmadan tamamladı.

Bu sıralar durgun bir yarış stratejisi benimseyen Can İşgören ve Sacit Önder Özgür’ün ne zaman atağa geçeceğini merak ediyoruz.

Bu yarışta gözüken o ki, her an ne olacağı belli olmuyor, arkada kalan sadece 4 yarış var önümüzde ise 11 yarış var. Bu uzun yolculukta karşımıza neler çıkacağını hiç kestiremiyoruz.

Yarış sonuçlarını aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

I. Rally Sweden

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account