2017 sezonu dün tamamlandı fakat, gelecek sezon çalışmalarına şimdiden başladı. Sezonu 3. sırada tamamlayan F-Lo takımı birkaç ay önce gelecek sezon kepleri için bir ipucu vermişlerdi. Bugün ise bizimle iletişime geçerek resmi bir duyuru yapılmasını istediler. Bunun üzerine bizde takımı ziyarete giderek kendileriyle bir röportajda bulunduk.

Takım artık Fast Lopez Rally Team ismini kullanmayacaklarını, takımlarının adını ve logosunu değiştirdiklerini ve artık Göktürk Ralli Takımı olarak anılacaklarını belirttiler.

İşte pilotların açıklamaları;

” Beykoz RC Rally Şampiyonası 2017 sezonuna ilk defa Fast Lopez Rally Team adıyla başladık. Ancak takım olarak bu ismi değiştirme kararı aldık. 2018 Sezonuna yeni isim ve logoyla devam edeceğiz. Değişikliğe gitmemizin sebebi, artık şampiyona dünya çapında takip edilmekte, yurtdışından takipçilerimiz gittikçe artıyor, Türkiye’de yapılan bu şampiyonada Türkçe bir isimle boy göstermek ve herşeyiyle bir Türk takımı olarak tanınmak istiyoruz. Ve yeni ismimiz artık Göktürk Ralli Takımı olacaktır.”

Takımın açıklamaları bu şekilde, yeni isimlerinin yeni başarılar getirmesini dileriz.

Köklü bir değişikliğe giren Göktürk takımı pilot kadrosundan sadece bir ismi kaybetti. Onun dışında başka bir değişiklik olmayacağı söyleniyor. Mustafa Özdemir’i ellerinden nasıl kaçırdıklarını sorduğumuzda ise, ” Mustafa hala bizimle, sadece yarışlara katılmayacak, farklı alanlarda takımımıza desteği devam ediyor.” cevabını aldık.

Sezon bitti ancak yeni sezonunun ilk ateşi Göktürk’ten geldi. Bu hareketin ardından diğer takımlarında bu tarz bir yaklaşımda bulunup bulunmayacakları sorusunu gündeme getirdi.

 

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account