21 Temmuz Cuma günü yapılacak olacak Rallye Deutschland yarışı bir çok pilot için hayati önem taşıyor. Yaz döneminin etkisiyle beraber bazı yarışlarda eksiklikler olabiliyor. Geçtiğimiz yarış olan Rally Finland ayağında sadece 9 pilot yarışa katıldı. Buna en çok sevinenler ise ilk 10 barajı yüzünden puan alamayan pilotlar oldu.

Zirveye Etkileri

Geçen yarışa katılamayan ve zirvede büyük bir rekabet gösteren Erdinç Kütük’ün Almanya yarışınada katılamayacağı söylentiler arasında. Bu durum zirve ortaklarını sevindirsede, geçmiş deneyimlere bakıldığında tecrübeli pilotun zirve çok rahat kovalayabileceğini gösteriyor. Osman Fatih Sevim ve Onur Erkan Eğreti bu fırsatı iyi değerlendirirken, 4. sırada yer Fatih Kılıç Finlandiya yarışına katılmayarak bu fırsatı tepti. Almanya yarışına katılıp katılmayacağı ise merak konusu.

Ortada Kalanlardan Atak

Ligin orta sıralarında yer alan pilotlar hem sürelerini iyileştirdiği gibi hemde pilot eksikliği sayesinde yüksek puanlar alabildi. Özellikle son yarıştaki performansları baskıdan etkilendiklerini gözler önüne serdi. Önümüzdeki yarışlarda da bu şekilde performans gösterebilirlerse, önümüzdeki sezonun zirvesinin daha karışık olacağını içtenlikle söyleyebiliriz.

Sonradan Geldik

Şampiyonaya geriden katılanlar hatta ortalarında katılanlar mevcut. Bu pilotlar hem tecrübe eksikliğinin kurbanı oldu hemde rakiplerinin yüksek puanlara çıkmaları sebebiyle azim kaybı yaşadı. Ancak son yarışlardaki pilot sayısının azlığı onlar için ateşleyici bir etken oldu. Özellikle Stark pilotu Ali Ketenci alt sıralardan kopmak için büyük bir çaba sarfetti ve neredeyse başarıyordu.

Şampiyonada talihsiz zamanlar geçiren Mustafa Özdemir ise son yarıştaki performansıyla takımına bir ışık yaktı. Aracında bazı geliştirmeler sağlayan Mustafa Özdemir’in Almanya yarışına daha iddialı çıkacağı ortada.

 

 

 

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account