26 Mart 2017′ de başlayan şampiyonanın finaline sayılı günler kaldı.  15 Yarışlık uzun bir maratonun 15. ve son yarışı 17 Eylül Pazar günü Beykoz RC Rally Park’ ta gerçekleşek.

Beykoz Belediyesi bizlere desteğini sunarak, Beykoz’un Kavacık semtinde şampiyonanın yarışlarını gerçekleştirmemiz için özel bir alan ayırdı. Son iki yarış burda yapıldı fakat Beykoz RC Rally Park’ta ilk defa büyük bir organizasyon gerçekleştirilecek. Bu şampiyonanın geleceği için çok büyük ve önemli bir adım oldu.

Etkinlik Programı ise aşağıdaki şekildedir.

10:00 – Toplanma

10:30 – 11:30 – Yarış Öncesi Hazırlıklar

11:30 – 12:30 – Antrenman

12:30 – 12:50 – Genç Pilotlar Yarışıyor

13:00 – Yarış Başlangıcı

16:30 ~ Kupa Töreni

Beykoz RC Rally Park Konumu

Şampiyonaya genel bir bakış yapmak istiyoruz. Aşağıdaki tabloda göreceğiniz üzere;

İlk 4 pilot yerini garantilemiş gözüküyor. En yüksek puan 25 puan olduğu için ve pilotlar arasındaki farkın 25 puandan fazla olması ilk 4 pilotun son yarışta prestij amaçlı yarışacaklarını gösteriyor.

Yarışın en heyecanlı bölümü ise orta sıralarda yer alıyor. 5. – 6. – 7. -8. ve 9. pilotların aralarındaki puan farkı oldukça düşük. Final yarışında alınacak puanlar tüm sıralamayı değiştirebilir.

Şampiyonanın alt bölümlerinde ise daha çok şampiyonaya sonradan katılmış, bu sene iddalı olmayıp deneyim için yarışmış pilotlardan oluşuyor. Onların ise ne kadar geliştiklerini göstermeleri için büyük bir fırsat olacak.

Takım Puanlamasına bakıldığında ise tüm takımlar yerini garantilemiş durumda. Final yarışı takım adına boy gösterme fırsatı olacak.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen RC Rally sezonunun son yarışına böyle gidiyoruz.  İlk senesinde toplam 20 pilot katılımı  oldu ve 16 Pilot puan alarak şampiyonayı tamamlamak üzere. Seneye daha büyük heyecanlar ve organizasyonlar olması dileğiyle.

Beykoz RC Rally Şampiyonası Final Yarışında görüşmek üzere…

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account