14 Nisan Cuma günü gerçekleşen, Beykoz RC Rally Şampiyonasının 3. ayağı olan I. Monte Carlo Rallisi heyecanlı anlara tanıklık etti.

Genel Sıralamayı aşağıdaki linkten görebilirsiniz..

Beykoz RC Rally

Bildiğiniz üzere Osman Fatih Sevim ve Fatih Kılıç  geçen hafta bir tartışmaya girerek birbirlerini düelloya davet etmişlerdi. İki rakip piste birlikte çıkıp tek tur atmak istediler. Yarışmaya başladılar ve finish çizgisine birlikte girerek, RC severlere rekabetin dilde olduğu asıl önemli olanın dostluk olduğu mesajını verdiler.

Bu güzel anların ardında yarışa başlandı. Günün ilk süprizi zirve yarışında olan The Crew pilotunun hasta olmasıydı. Hastalığına rağmen Erdinç Kütük yarışta yerini aldı.

Şampiyonaya geçen hafta katıldığı Road Runners Rally Takımının ise ilk yarışı olacaktı. İki pilotları ile tam takım yarışa katıldılar. Road Runners pilotu Emre Tüysüz ilk yarışında 4. olarak genel sıralamada 9. sıraya yerleşerek şampiyonaya iyi bir giriş yaptı.

Diğer bir sürpriz ise F-Lo takımından geldi. Faruk Ergümüş yarışı 5. tamamlayarak genel sıralamada iki sıra yükseldi ve 8. sırada yerini aldı.

Zirvedeki rekabet ise dengeler biraz bozuldu. Yarışa hasta bir şekilde katılan Erdinç Kütük yarışı 8. tamamladı. Zirveyi kovalayan bir pilot için talihsiz bir durum oldu. Öte yandan sonraki yarışa katılamayacak olan Onur Erkan Eğreti bu durumu iyi değerlendirip yarışı 1. bitirerek puan farkını bir hayli açmış oldu.

Onur Erkan Eğreti’nin altındakilerle arayı açarak gitmesiyle, Osman Fatih Sevim ve Fatih Kılıç gözünü 2.liğe diktiler. Oldukça çekişmeli geçen mücadelede Osman Fatih Sevim 300ms ile önde tamamlayarak 2. oldu. Fatih Kılıç ise aldığı 3.lük ile genel klasmanda puanını Erdinç Kütük ile aynı puana getirdi.

Herkes gün geçtikçe zirveyi dahada çok istemeye başladılar, kötü bir dönem geçiren Ali Kaan Poşul ve Bülent Peker’den yakın bir zaman içinde bir atak bekliyoruz.

Yarış sonuçlarını aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

https://beykozrc.com/yaris/i-rallye-monte-carlo/

 

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account