Beykoz RC Rally Championship 2017 Sezonunun ilk yarışı olan I. Beykoz RC Rally Park yarışı 26 Mart 2017 Pazar günü yapıldı.

Sadece sürelere göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

I. Beykoz RC Rally Park

Güne erken başlayan Beykoz RC üyeleri erkenden alanda olarak son düzenlemeleri ve hazırlıklarını yaptı. Ardından video çekimleriyle devam etti.

 

Yarış saatinin yaklaşmasıyla takımlar sahaya çıkmaya başladı. Tabi bu esnada süprizlerde bizleri bekliyordu.

İlk süpriz Start MS takımının formaları oldu. Takımın üç pilotuda Stark Motorsport, Beykoz RC Rally ve Mycleancars (sponsor) logolu  Şapka, Tişört, Hırka ve Çanta kombiniyle alana giriş yaptı. Tek sürpriz bu değildi, Birde takım keplerini Honda Civic araçlarını piste çıkarttılar,

 

Diğer sürpriz ise The Crew Takımından geldi. Onlar ise Lancia Delta araçlarını şovla alana soktular.

F-Lo takımı ise Subaru araçlarıyla alanda yerini aldı.

Rally Hunters Takımı ise Ford Focus araçlarıyla yarışa katıldılar.

Yarışın ilk turunun ardından küçük pilotlarımız arasında küçük bir yarış yapıldı. Bu yarışmanın sonunda Eren İşgören 1. , Toprak Kütük 2. , Ceyhun Durak ise 3. oldu

Yarış çok heyecanlı bir şekilde start alırken, olumsuz hava şartlarıda pilotları etkiledi. Bazı turlar güneş altında yapılırken bazı turlar ise sağanak yağış altında yapıldı. Yarışın sonlarına doğru pist tamamen çamura dönmüştü.

Yarışın en kritik anı ise 4. turun sonunda ortaya çıktı. 1.lik mücadelesi veren Erdinç Kütük ve Osman Fatih Sevim’in arasında sadece 100ms vardı  bir sonraki pilot olan Onur Erkan Eğreti ile ise 3 saniye fark vardı ve geriye sadece 1 tur kalmıştı. Ancak son tura lider giren Erdinç Kütük son turunda iyi bir performans sergileyememişti.

Yarış sonunda 1.liği Stark Takımından Osman Fatih Sevim, 2.liği yine Stark takımından Onur Erkan Eğreti, 3.lüğü ise The Crew takımından Erdinç Kütük aldı.

Yarışın en hızlı turunu 00:00:54.0 süreyle 4. turda Erdinç Kütük attı. En iyi süreyi takip eden 00:00:55.8 süresiyle Onur Erkan Eğreti ve 00:00:56.0 süresiyle Burak Yaraç bu yarışın en iyi 3 tur süresine sahip.

Sıralamanın tamamına I.Beykoz RC Rally Park yarış sayfasına ait aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

I. Beykoz RC Rally Park

Yarışmada süreler Beykoz RC üyelerinin kendilerinin geliştirmiş olduğu fotoselli kronometre ile tutuldu. Komutun ardında 3 saniye sayarken sesli ve ikaz ışığıyla pilotlar start aldı,  finishe geldiklerinde süre otomatik olarak durdu ve devreyle birlikte çalışan mobil uygulamaya aktarıldı ve otomatik olarak sıralama tutuldu.

Yarışı katılan ve izlemeye gelen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca Fotoğraflar için Can İşgören, Nafiz Murat Kurt ve Hazel Aksoy’a da özel teşekkürlerimizi sunuyoruz.

31 Mart Cuma günü BRC Rally Championship ikinci yarışıyla tüm hızıyla devam edecek. Sizlerinde bu aksiyonlarda yer almanızı gönülden isteriz.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account