Aracımı alalı 1 buçuk yıl oldu. Ozaman dan beri kapsamlı bir bakım yapmamıştım. Zorunlu olarak  C-hub ve şanzıman dişli setini değiştirmiştim. Birde aksesuar girişimlerim olmuştu. Aracımın üzerinde yapılanları ilaveleri vs araç sayfamda görebilirsiniz.

Axial Scx10 Jeep Wrangler Rubicon (Aerodactyl) [2015]

Axial Scx10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited ismiyle geçen kiti satın almıştım. Gayet şık ve performanslı bir araçtı pek upgrade ihtiyacı duymamıştım ancak artık yıpranmalar baş göstermeye başlamıştı. Bunun üzerine Tampon, Yan Basamak, Lastik, jant değişikliğine gittim. Bunların yanında keptede büyük hasarlar oluşmaya başlamıştı.

IMAG1280

Lastikler Proline marka 120mm Dış çap 45mm çapa sahip ve daha büyük ve daha aralıklı dişlere sahip. Önceki lastikler Stok gelen Maxxis Trepador lastiklerdi, bu lastiğin ölçüleri ise 117mm dış çap ve 38mm genişlikteydi. Yani 3mm çap artışı 7mm genişlik artışı sağlandı. Ancak en büyük etkiyi aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. 

IMAG1275

Araçla 1 buçuk yıl boyunca istisnasız her cuma 4-5 saatlik sürüş yaptım ve lastiklerin durumu bu şekilde. Soldaki kullandığım lastik sağdaki ise stepne. Artık baya bir performans düşüşü yaşamaya başlamıştım.

 

Jantlar Barış Durmuş abimin hediyesi ve kendi imalatı. Önceki jantlarımda metal beadlock olsada geniş lastiklerde bu jantlar daha iyi bir görüntü sağladı. Hemde bir yenilik oldu. Yeni jantlar önceki jantlarıma göre bir tık daha hafif ancak lasitiklerle o açık kapanıyor.  Lastik + jant ölçüldüğünde hemen hemen aynı oluyorlar.

IMAG1288

Tampon ve yan basamaklar Aliexpress.com’dan. Malzeme kalitesi güzel dizaynıda hoş. Ancak derinliği olmaması pek hoşuma gitmedi. Araç üzerine takılmadan bunu tahmin edememiştim. Arka tarafı pek gözüme batmasada ön taraf baya gözüme battı. Vinç vs biraz uğraşla kapatmaya çalışacağım.

IMAG1294

Angry Look Ön Panel ve Vinçte Onur Erkan Eğretinin hediyesi. Angry Lookun montajı tamamlandı fakat vinçi henüz monte edemedim. Buda aslında tamponun bir eksisi. Vinci hali hazırda monte etmek için bir yuvası bulunmuyor. El yapımı birşeyler uydurucaz. 

Kepte bazı sorunlar çıkmaya başlamıştı. En büyük sorunum rollbarların vidalandığı bölümdeki lexan kırılmış veya erimiş diyeyim, rollbarlar içeriye çökmeye başlamıştı. 8 ayaktan sadece iki ayak sağlam kalmıştı. Onlara pul uydururak tekrar montajladım.

Ön cam da zamanında yaptığım yanlış kesim ve monyaj yüzünden kepe tutunan bölümler kırıldı ve düşmek üzereydi. Onuda rollbara sabitleyerek sorunu çözdüm.

Ön Panelde darbelerden çatlamaya başlamıştı ve ön farlara kadar yürümüştü bu çatlak. Onarmak yerine Angry Lookla bu kusuruda gidermiş oldum.

 

Birde direksiyona bir vatandaş yerleştirdik. 

Kendisini tanıyanlar olabilir ünlü biridir. Hail to the King Baby

IMAG1299

Henüz tamamlayamadığım bazı şeyler var onlarıda buraya ekleyeceğim. Hazırda bekleyen High-lift Jack ve Vinç, tepe lambası, aracın genel aydınlatması. Bunlarıda yavaş yavaş ekleyeceğim.

IMG-20161209-WA0030

 

 

 

  • : 05/01/2017
  • : Tamamlandı
2 Yorum
  1. Faruk Ergümüş 4 sene önce

    Bu yenileme yapılmamış olsa bu haftaki taklalara dayamazdı valla 🙂

  2. Yazar
    Osman Fatih Sevim 4 sene önce

    Valla oye Faruk bu hafta saglam dagittik

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account