Merhabalar bu hobiye gönül veren arkadaşlar. Sizlerinde bildiği gibi bu işlere gönül verdiğinizde bazı şeyler size yetmemeyeye başlıyor ve o zaman yapacak başka şeylerinde olduğunu keşfedip bende yapabilirim diyip başlıyorsunuz. Ve bende çeşitli çalışmalardan sonra en son olarak 6×6 projesine başlama kararı aldım. Şimdide bunu sizlerlede paylaşmak istedim. Öncelikle neler kullandığımı sizlerle paylaşarak konuyu açıyorum.
Axial scx10 şase
twin motor mount ve iki adet 45t motor
Rc4wd outcry twin motor destekli esc 4s e kadar
Ekstra bir adet aks linkler ve şase eklentisi
Fotolarla başlayalım…

İlk foto şaseye eklenti, benim elimde fazladan olan şaseden parça kesip kullandım.

v-Ey94K

Daha sonra linkler,

u_71BbG

N9VleE1
Şasenin uzunluğu ve tekerlek arası mesafesi size kalmış bir durum,tabiiki bu aracın esnekliğini etkileyecektir.Resinde gördüğünüz gibi bazı linkleri kendim yaptım.Bu malzemeleri bauhaus gibi yapı marketlerde bulabileceğiniz alü 4mm boru ve 3mm sonsuz vidayla rod end leri birleştirerek yapabilirsiniz.
Bağlantıları yaparken öndeki aksa dört adet linkle bağladım,bu şekilde arkada herhangi bir dengesizlik ve oynamada kalmadı.Arka şaftı hareket edebilecek kadar kestim ve esnemesine yardımcı oldum.

Steering linki biraz açılı yaptım,bunun nedenide hem servoya olan yükün azalması hemde biraz açı kazanmak.

7aLJDkj

Lastik seçimim 2.2 rc4wd nin traktör style lastikleri oldu. Bu lastikleri aldığım ve bana aracılık yapan hobiye gönül vermiş ve maddi bir çıkarları olmayan mahmut ve cüneyt arkadaşıma ayrıca teşekkür ediyorum. Gördüğünüz üzere axial ripsaw lastiklerden farkı bariz…

opID-rn
ejSdRJ_

ve bende bir aksesuar yapmak istedim görüntü açısından güzel oldu gibi. Jant hub’u olarak kullanmak için el yapımı, kırmızı renk siyah jantta güzel durdu.

Ve bu kocaman aracı yürütmek için birazda güçlü olması niyetiyle çift motor kullandım. Ve bu motorları zorlanmadan yürütebilmesi için üzerinde 5a bec olan rc4wd nin esc sini kullandım…

uczTg1G
TxE8FCf

Şimdi sırada kepin gelişiyle çalışmam devam edecek.Siparişler verildi geldiğinde gelişmeleri sizlerle paylaşacağım…

Proje Sahibi: Onur Erkan Eğreti

Konuyu Forumda Yorumlayabilirsiniz >
  • : 16/09/2016
  • : Tamamlandı
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©[2015] Beykoz RC by OsmanFatih

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account